Planificare sesiune restante anul I, Licenta Zi si anul I, Master

Va invit sa consultati, in continuare listele

SESIUNEA DE TOAMNĂ   (03  septembrie  –  20  septembrie)  2012

ANUL I – ZI


 

NR Crt

disciplina

cadru didactic

DATA

ora

SALA

Restanțieri

Introducere în teoria comunicării (E) Conf.univ. dr. M. Petcu

09.09

10.00-12.00

R3

14

Tehnici de redactare (E) Conf.univ. dr. L. Roșca

19.09

10.00

R3

3

Introducere în relaţii publice (E) Prof.univ.dr. C. Coman

20.09

10.00

R3

47

Presa asistată de ordinator (laborator) (V)

Grupele: 1,2,3

Asist.univ.dr. G.H.Popescu

20.09

13.00

602

2

Grupele: 4,5 C. Hera

3

Grupele: 6,7,8 C. Curus

4

Tehnici de redactare în presa scrisă (laborator)  (V)   Grupa: 1 M.Constantinoiu

Grupa: 2 Lect.univ.dr. V. Vâlcu

18.09

14.00

612

4

Grupa: 3 Tatiana Dabija

1

Grupa: 4 F. Vasas

12.09

11.00

607

1

Grupa: 5 Emilia Șercan

6.09

10.00

612

2

Grupa: 6 Dan Turturică

Grupa: 7 Eugen Chelemen

Grupa: 8 Conf.univ. dr. L. Roșca

19.09

10.00

R3

Strategii ale comunicării  în limba franceză(V) Conf.univ. dr. V. Păuș

11.09

10.00

614

Strategii ale comunicării  în limba engleză(V) Asist.univ.dr. Aurelia Vasile

12.09

10.00-11.00

612

6

Presa şi actualitatea (V)  Grupa: 1 Asist.univ.dr. M. Bălășescu

17.09

14.00

607

Grupa: 2 Asist.univ.drd. M. Păun

17.09

14.00

607

7

Grupa: 3 Bogdan Oprea

Grupa: 4 Lect.univ. dr. R. Surugiu

20.09

11.00

612

Grupa: 5 ,6 A.  Martiniuc

2

Grupa: 7 Lect.univ.dr. V. Vâlcu

18.09

14.00

612

3

Grupa: 8 Asist. univ. drd. M. Preoteasa

11.09

10.00-11.00

607

1

 

Semestrul II

 

Introducere în sistemul mass – media (E)

 

Prof.univ.dr. M. Coman

20.09

16.00

R3

Introducere în comunicarea interpersonală (E)

 

Conf.univ.dr. Mihaela Jitea

4.09

10.00

614

10

Tehnici de colectare a informaţiilor (E)

 

Conf.univ.dr. Mirela Lazăr  

11.09

13.00

R3

Introducere în publicitate (E)

Grupele: 1,2,3,4,

Conf.univ.dr. Constantin Popescu

18.09

10.00-12.00

R3

64

Grupele: 5,6,7,8  

18.09

12.00-14.00

R3

Tehnici de lucru în audovizual ( Radio) (V)

Grupele: 1,2,3,7

Asist. univ. drd .Antonia Matei

13

Grupa: 4 Daniela Coman

1

Grupele: 5,6 Asist.univ.dr. I. Buhăniță

3.09

11.00

615

5

Grupa: 8 Cătălin Striblea

3.09

11.00

607

4

Strategii ale comunicării  în limba franceză(V) Conf.univ.dr. V. Păuș

11.09

10.00

614

Strategii ale comunicării  în limba engleză(V)

 

Asist.univ.dr. Aurelia Vasile/ M. Gioabă

12.09

10.00-11.00

612

10

Presa şi actualitatea (V) Grupa: 1 Asist.univ.dr.Mădălina Bălășescu

17.09

14.00

607

1

Grupa: 2 Asist.univ.drd . A. Martiniuc

2

Grupa: 3 Asist. univ.dr . N. Vasilendiuc/

11.09

10.00-11.00

607

1

Grupa: 4 G. Rudinski

11.09

10.00-11.00

607

2

Grupele: 5,6 Aurora Martiniuc

4

Grupa: 7 Lect.univ.dr. V. Vâlcu/ D. Dragnea

18.09

14.00

612

5

Grupa: 8 Asist. univ.dr .Manuela Preoteasa

11.09

10.00-11.00

607

1

 

 

 SESIUNEA DE TOAMNĂ   (03  septembrie  –  20  septembrie)  2012

 

ANUL I (2011-2012) MASTER- BOLOGNA

SEMESTRUL I și II

 

                CAMPANII DE COMUNICARE ÎN RELAŢII PUBLICE ŞI PUBLICITATE

NR Crt

disciplina

cadru didactic

DATA

ora

SALA

Restanțieri

1

Introducere în creativitatea publicitară ( E) I. Manea

2

2

Comunicarea internă( E) Prof.univ.dr. C. Coman

1

3

Creative writing( E) A. Preda

4.09

18.00

De trimis

proiect

0

4

Publicitate on line( E) M. Pătrașcu

4

5

Tehnici de comunicare publică ( E) Prof. univ. dr. M. Popescu

6.09

10.00

607

10

6

Media planing( E) R. Varabiescu

7.09

18.00

De trimis

proiect

2

7

Comunicarea cu presa ( E) A. Săftoiu

6

8

Planificare strategică în comunicare ( EO) V. Stroe

                COMUNICARE  CORPORATIVĂ      

NR. Crt

disciplina

cadru didactic

DATA

ora

SALA

Restanțieri

1

Cultură  organizaţională( E) M. Jitea ( Prună)

4.09

10.00

614

2

2

Management ( E) Prof. univ.dr. P. Marinescu

11.09

10.00

R3

5

3

Leadership şi managementul resurselor  umane( E) Conf.univ.dr. V. Păuş

11.09

10.00

614

4

4

Recrutarea și selecția personalului( E) R. Creţu

4

5

Dezvoltarea personalului din organizație ( E) Codruța Ilie

7.09

De trimis

proiect

6

6

Resurse umane și Internet( V) Conf. univ. dr. G. Drulă

17.09

16.00

602

6

7

Psihosociologia  schimbării în organizație( E) Lect.univ.dr. Silvia Branea

14.09

14.00

612

7

8

Principii ale comunicării eficiente ( E) Prof. univ.dr. D.Rovența- Frumușani

10.09

10.00

R3

6

            JURNALISM POLITIC

NR. Crt

disciplina

cadru didactic

       DATA

ora

SALA

Restanțieri

1

Partide și sisteme de partide( E) C. Pîrvulescu/ C. Crăciun

13

2

Instituții politice (Uniunea Europeană și România) ( E) C. Crăciun

10

3

Creative writing( E) ( Opțional) A. Preda

0

4

Sociologie politică ( E) A. Bulai

8

5

Comunicare internă( E)( Opțional) Prof.univ.dr. C. Coman/ R. Mihalache

 

1

6

Deontologie și autoreglementare profesională( E) Lect.univ.dr. R. Radu

17.09

10.00-11.00

R3

21

7

Comunicare cu presa ( E) A. Săftoiu

4

8

Planificare strategică în comunicare( E) Victor Stroe

9

Metode de cercetare ( E) Alfred Bulai/ Roxana Cuciumeanu

10

10

Ideologii politice contemporane ( E) A. Țăranu

6.09

12.00

612

8

11

Gen și politică (E) Lect.univ.O. Băluță

19.09

16.00-18.00

R3

7

12

Mass- media și sfera publică (E) Prof. univ. dr. Mihai Coman

20.09

16.00

R3

20

              JURNALISM TEMATIC

NR Crt

disciplina

cadru didactic

       DATA

ora

SALA

Restanțieri

1

Jurnalism feminin( E) Lect.univ.dr. R. Surugiu

20.09

11.00

612(Se vor aduce la examen 2 lucrări de seminar)

3

2

Dezbaterea în jurnalismul de televiziune( E) D. Zeca- Buzura

5

3

Crearea unei publicaţii (V) Conf.univ. dr. L. Roşca

19.09

10.00

R3

4

4

Jurnalism politic (V) C. Dumitru

 

1

5

Jurnalism social (V) Lect. univ. dr.  V. Vâlcu

18.09

14.00

612

10

6

Corespondentul de presă ( E) F. Vasas

12.09

11.00

607

13

7

Jurnalism de investigație (E) Cândea / Ozon

20.09

10.00

605

8

Jurnalism European ( E) Conf. univ. dr. M. Lazăr

11.09

16.30

609

          MASS- MEDIA , DEZVOLTARE, SOCIETATE    

NR Crt

disciplina

cadru didactic

DATA

ora

SALA

Restanțieri

1

Comunicarea în organizații ( E) Prof. univ.dr. Z. Rostas

0

2

Multiculturalism și relații interetnice ( E) Conf.univ.dr. V. Păuș

0

3

Modernitate și dezvoltare durabilă ( E) Prof. univ.dr. N. Perpelea

0

4

Teorii moderne ale comunicării ( E) Conf. univ. dr. M. Petcu

0

5

Metode de cercetare în științele comunicării ( E) Lect. univ. dr. S. Branea

14.09

14.00

612

0

6

Jurnalism civic ( E) N. Pelissier

2

7

Managementul de proiect ( E) N. Vasilendiuc/ Bulearcă

8

Gen și mass- media ( E) Prof. univ. D. Rovența- Frumușani

10.09

10.00

R3

1

9

Comunicare politică ( E) Conf. univ. dr. Camelia  Beciu

1

10

Jurnalism și dezvoltare durabilă ( E) Conf. univ. dr. M. Lazăr

11.09

16.30

609

1

            

 MANAGEMENTUL INSTITUŢIILOR MASS- MEDIA

NR Crt

disciplina

cadru didactic

DATA

ora

SALA

Restanțieri

1

Management general ( E) Prof. univ.dr. P. Marinescu

11.09

10.00

R3

3

2

Marketing On line ( E) M. Totolici

2

3

Leadership şi managementul  resurselor umane(V) Conf. univ.dr. V. Păuş

11.09

10.00

614

5

4

Management de proiect (V) M. Bulearcă

0

5

Elemente de economia mass- media ( V) Lect.univ.dr. R. Radu

17.09

10.00-11.00

R3

4

6

Cultura media  (E) Lect.univ.dr. D. Zeca- Buzura

0

7

Elemente de drept public și legislația mass- media( E) I. Scăunașu

6.09

19.00

607

3

8

Marketing în mass- media (V) Conf. univ. dr. R. Papuc

2

         PRODUCŢIE MULTIMEDIA ŞI AUDIO-VIDEO    

NR Crt

disciplina

cadru didactic

DATA

ora

SALA

Restanțieri

1

Scriitura pentru mediile digitale ( E) Asis. univ.drd.G.H. Popescu

20.09

14.00

602

3

2

Producții  multimedia on- line ( E) Conf. univ.dr. G. Drulă

17.09

16.00

602

6

3

Management de proiect (V) M. Bulearcă

1

4

Televiziunea digital (V) R. Șuțu

1

5

Producția imaginii digitale( V) Doina Negulescu

2

6

Producții  multimedia off- line ( E) Conf. univ. dr. G. Drulă

17.09

16.00

602

12

7

Proiectarea cercetării științifice (V) A. Ștefanel

17.09

17.00

614

5

8

Producție video digital (E) Asist. univ. dr. H. Moraru

14.09

12.00

610

             TEORII ŞI METODE DE CERCETARE ÎN ŞTIINŢELE COMUNICĂRII

NR Crt

disciplina

cadru didactic

DATA

ora

SALA

Restanțieri

1

Științele comunicării și performance studies( E) Prof. univ. dr. M. Popescu

06.09

12,00

607

2

Științele comunicării și științele limbajului( E) Prof. univ. D. Frumușani

10.09

10.00

R3

3

Metode și metodologii de cercetare în științele comunicării ( E) P. Anghel

 

4

Mass- media și industriile culturale( E)  Lect.univ.dr. R. Radu

17.09

10.00-11.00

R3

5

Științele comunicării și noile tehnologii( E) Conf. univ. dr. G. Drulă

17.09

16.00

602

1

6

Comunicare politică( E)  V.Turcanu

7

Științele comunicării, sociologie, antropologie (E) Prof. univ. dr. M. Coman

20.09

16.00

R3

2

8

Științele comunicării și cultural studies( E) Prof. univ. M. Spiridon

1