Programare restanţe anul I, licenţă şi master

Vă invităm să consultaţi datele examenelor, în continuare

NR Crt

disciplina

cadru didactic

DATA

ora

SALA

Restanțieri

Introducere în teoria comunicării (E) Conf.univ. dr. M. Petcu

09.09

10.00-12.00

R3

14

Tehnici de redactare (E) Conf.univ. dr. L. Roșca

19.09

10.00

R3

3

Introducere în relaţii publice (E) Prof.univ.dr. C. Coman

20.09

10.00

R3

47

Presa asistată de ordinator (laborator) (V)

Grupele: 1,2,3

Asist.univ.dr. G.H.Popescu

20.09

13.00

602

2

Grupele: 4,5 C. Hera

19.09

12.00-14.00

612

3

Grupele: 6,7,8 C. Curus

13.09

8.30

602

4

Tehnici de redactare în presa scrisă (laborator)  (V)   Grupa: 1 M.Constantinoiu

Grupa: 2 Lect.univ.dr. V. Vâlcu

18.09

14.00

612

4

Grupa: 3 Tatiana Dabija

1

Grupa: 4 F. Vasas

12.09

11.00

607

1

Grupa: 5 Emilia Șercan

6.09

10.00

612

2

Grupa: 6 Dan Turturică

Grupa: 7 Eugen Chelemen

Grupa: 8 Conf.univ. dr. L. Roșca

19.09

10.00

R3

Strategii ale comunicării  în limba franceză(V) Conf.univ. dr. V. Păuș

11.09

10.00

614

Strategii ale comunicării  în limba engleză(V) Asist.univ.dr. Aurelia Vasile

12.09

10.00-11.00

612

6

Presa şi actualitatea (V)  Grupa: 1 Asist.univ.dr. M. Bălășescu

17.09

14.00

607

Grupa: 2 Asist.univ.drd. M. Păun

17.09

14.00

607

7

Grupa: 3 Bogdan Oprea

Grupa: 4 Lect.univ. dr. R. Surugiu

20.09

11.00

612

Grupa: 5 ,6 A.  Martiniuc

14.09

14.00

605

2

Grupa: 7 Lect.univ.dr. V. Vâlcu

18.09

14.00

612

3

Grupa: 8 Asist. univ. drd. M. Preoteasa

11.09

10.00-11.00

607

1

 

Semestrul II

 

Introducere în sistemul mass – media (E)

 

Prof.univ.dr. M. Coman

20.09

16.00

R3

Introducere în comunicarea interpersonală (E)

 

Conf.univ.dr. Mihaela Jitea

4.09

10.00

614

10

Tehnici de colectare a informaţiilor (E)

 

Conf.univ.dr. Mirela Lazăr  

11.09

13.00

R3

Introducere în publicitate (E)

Grupele: 1,2,3,4,

Conf.univ.dr. Constantin Popescu

18.09

10.00-12.00

R3

64

Grupele: 5,6,7,8  

18.09

12.00-14.00

R3

Tehnici de lucru în audovizual ( Radio) (V)

Grupele: 1,2,3,7

Asist. univ. drd .Antonia Matei

13

Grupa: 4 Daniela Coman

19.09

13.00

607

1

Grupele: 5,6 Asist.univ.dr. I. Buhăniță

3.09

11.00

615

5

Grupa: 8 Cătălin Striblea

3.09

11.00

607

4

Strategii ale comunicării  în limba franceză(V) Conf.univ.dr. V. Păuș

11.09

10.00

614

Strategii ale comunicării  în limba engleză(V)

 

Asist.univ.dr. Aurelia Vasile/ M. Gioabă

12.09

10.00-11.00

612

10

Presa şi actualitatea (V) Grupa: 1 Asist.univ.dr.Mădălina Bălășescu

17.09

14.00

607

1

Grupa: 2 Asist.univ.drd . A. Martiniuc

14.09

14.00

605

2

Grupa: 3 Asist. univ.dr . N. Vasilendiuc/

11.09

10.00-11.00

607

1

Grupa: 4 G. Rudinski

11.09

10.00-11.00

607

2

Grupele: 5,6 Aurora Martiniuc

14.09

14.00

605

4

Grupa: 7 Lect.univ.dr. V. Vâlcu/ D. Dragnea

18.09

14.00

612

5

Grupa: 8 Asist. univ.dr .Manuela Preoteasa

11.09

10.00-11.00

607

1

 

 

 

 SESIUNEA DE TOAMNĂ   (03  septembrie  –  20  septembrie)  2012

 

ANUL I (2011-2012) MASTER- BOLOGNA

SEMESTRUL I și II

 

                CAMPANII DE COMUNICARE ÎN RELAŢII PUBLICE ŞI PUBLICITATE

NR Crt

disciplina

cadru didactic

DATA

ora

SALA

Restanțieri

1

Introducere în creativitatea publicitară ( E) I. Manea

19.09

18.00

De trimis

proiect

2

2

Comunicarea internă( E) Prof.univ.dr. C. Coman

1

3

Creative writing( E) A. Preda

4.09

18.00

De trimis

proiect

0

4

Publicitate on line( E) M. Pătrașcu

11.09

18.00

607

4

5

Tehnici de comunicare publică ( E) Prof. univ. dr. M. Popescu

6.09

10.00

607

10

6

Media planing( E) R. Varabiescu

7.09

18.00

De trimis

proiect

2

7

Comunicarea cu presa ( E) A. Săftoiu

20.09

16.00

613

6

8

Planificare strategică în comunicare ( EO) V. Stroe

                COMUNICARE  CORPORATIVĂ      

NR. Crt

disciplina

cadru didactic

DATA

ora

SALA

Restanțieri

1

Cultură  organizaţională( E) M. Jitea ( Prună)

4.09

10.00

614

2

2

Management ( E) Prof. univ.dr. P. Marinescu

11.09

10.00

R3

5

3

Leadership şi managementul resurselor  umane( E) Conf.univ.dr. V. Păuş

11.09

10.00

614

4

4

Recrutarea și selecția personalului( E) R. Creţu

18.09

16.00

607

4

5

Dezvoltarea personalului din organizație ( E) Codruța Ilie

7.09

De trimis

proiect

6

6

Resurse umane și Internet( V) Conf. univ. dr. G. Drulă

17.09

16.00

602

6

7

Psihosociologia  schimbării în organizație( E) Lect.univ.dr. Silvia Branea

14.09

14.00

612

7

8

Principii ale comunicării eficiente ( E) Prof. univ.dr. D.Rovența- Frumușani

10.09

10.00

R3

6

            JURNALISM POLITIC

NR. Crt

disciplina

cadru didactic

       DATA

ora

SALA

Restanțieri

1

Partide și sisteme de partide( E) C. Pîrvulescu/ C. Crăciun

10.09

17.30

614

13

2

Instituții politice (Uniunea Europeană și România) ( E) C. Crăciun

10.09

17.30

614

10

3

Creative writing( E) ( Opțional) A. Preda

0

4

Sociologie politică ( E) A. Bulai

17.09

16.00

612

8

5

Comunicare internă( E)( Opțional) Prof.univ.dr. C. Coman/ R. Mihalache

 

1

6

Deontologie și autoreglementare profesională( E) Lect.univ.dr. R. Radu

17.09

10.00-11.00

R3

21

7

Comunicare cu presa ( E) A. Săftoiu

20.09

16.00

613

4

8

Planificare strategică în comunicare( E) Victor Stroe

9

Metode de cercetare ( E) Alfred Bulai/ Roxana Cuciumeanu

17.09

16.00

612

10

10

Ideologii politice contemporane ( E) A. Țăranu

6.09

12.00

612

8

11

Gen și politică (E) Lect.univ.O. Băluță

19.09

16.00-18.00

R3

7

12

Mass- media și sfera publică (E) Prof. univ. dr. Mihai Coman

20.09

16.00

R3

20

              JURNALISM TEMATIC

NR Crt

disciplina

cadru didactic

       DATA

ora

SALA

Restanțieri

1

Jurnalism feminin( E) Lect.univ.dr. R. Surugiu

20.09

11.00

612(Se vor aduce la examen 2 lucrări de seminar)

3

2

Dezbaterea în jurnalismul de televiziune( E) D. Zeca- Buzura

18.09

16.00

614

5

3

Crearea unei publicaţii (V) Conf.univ. dr. L. Roşca

19.09

10.00

R3

4

4

Jurnalism politic (V) C. Dumitru

20.09

13.00

607

1

5

Jurnalism social (V) Lect. univ. dr.  V. Vâlcu

18.09

14.00

612

10

6

Corespondentul de presă ( E) F. Vasas

12.09

11.00

607

13

7

Jurnalism de investigație (E) Cândea / Ozon

20.09

10.00

605

8

Jurnalism European ( E) Conf. univ. dr. M. Lazăr

11.09

16.30

609

          MASS- MEDIA , DEZVOLTARE, SOCIETATE    

NR Crt

disciplina

cadru didactic

DATA

ora

SALA

Restanțieri

1

Comunicarea în organizații ( E) Prof. univ.dr. Z. Rostas

0

2

Multiculturalism și relații interetnice ( E) Conf.univ.dr. V. Păuș

0

3

Modernitate și dezvoltare durabilă ( E) Prof. univ.dr. N. Perpelea

0

4

Teorii moderne ale comunicării ( E) Conf. univ. dr. M. Petcu

0

5

Metode de cercetare în științele comunicării ( E) Lect. univ. dr. S. Branea

14.09

14.00

612

0

6

Jurnalism civic ( E) N. Pelissier

2

7

Managementul de proiect ( E) N. Vasilendiuc/ Bulearcă

17.09

18.00

615

8

Gen și mass- media ( E) Prof. univ. D. Rovența- Frumușani

10.09

10.00

R3

1

9

Comunicare politică ( E) Conf. univ. dr. Camelia  Beciu

1

10

Jurnalism și dezvoltare durabilă ( E) Conf. univ. dr. M. Lazăr

11.09

16.30

609

1

            

 MANAGEMENTUL INSTITUŢIILOR MASS- MEDIA

NR Crt

disciplina

cadru didactic

DATA

ora

SALA

Restanțieri

1

Management general ( E) Prof. univ.dr. P. Marinescu

11.09

10.00

R3

3

2

Marketing On line ( E) M. Totolici

19.09

19.00

607

2

3

Leadership şi managementul  resurselor umane(V) Conf. univ.dr. V. Păuş

11.09

10.00

614

5

4

Management de proiect (V) M. Bulearcă

17.09

18.00

615

0

5

Elemente de economia mass- media ( V) Lect.univ.dr. R. Radu

17.09

10.00-11.00

R3

4

6

Cultura media  (E) Lect.univ.dr. D. Zeca- Buzura

18.09

16.00

614

0

7

Elemente de drept public și legislația mass- media( E) I. Scăunașu

6.09

19.00

607

3

8

Marketing în mass- media (V) Conf. univ. dr. R. Papuc

10.09

16.00

Decanat Fac.de Administrație

2

         PRODUCŢIE MULTIMEDIA ŞI AUDIO-VIDEO    

NR Crt

disciplina

cadru didactic

DATA

ora

SALA

Restanțieri

1

Scriitura pentru mediile digitale ( E) Asis. univ.drd.G.H. Popescu

20.09

14.00

602

3

2

Producții  multimedia on- line ( E) Conf. univ.dr. G. Drulă

17.09

16.00

602

6

3

Management de proiect (V) M. Bulearcă

17.09

18.00

615

1

4

Televiziunea digital (V) R. Șuțu

1

5

Producția imaginii digitale( V) Doina Negulescu

14.09

16.00

618

2

6

Producții  multimedia off- line ( E) Conf. univ. dr. G. Drulă

17.09

16.00

602

12

7

Proiectarea cercetării științifice (V) A. Ștefanel

17.09

17.00

614

5

8

Producție video digital (E) Asist. univ. dr. H. Moraru

14.09

12.00

610

             TEORII ŞI METODE DE CERCETARE ÎN ŞTIINŢELE COMUNICĂRII

NR Crt

disciplina

cadru didactic

DATA

ora

SALA

Restanțieri

1

Științele comunicării și performance studies( E) Prof. univ. dr. M. Popescu

06.09

12,00

607

2

Științele comunicării și științele limbajului( E) Prof. univ. D. Frumușani

10.09

10.00

R3

3

Metode și metodologii de cercetare în științele comunicării ( E) P. Anghel

 

4

Mass- media și industriile culturale( E)  Lect.univ.dr. R. Radu

17.09

10.00-11.00

R3

5

Științele comunicării și noile tehnologii( E) Conf. univ. dr. G. Drulă

17.09

16.00

602

1

6

Comunicare politică( E)  V.Turcanu

7

Științele comunicării, sociologie, antropologie (E) Prof. univ. dr. M. Coman

20.09

16.00

R3

2

8

Științele comunicării și cultural studies( E) Prof. univ. M. Spiridon

1